<<<    Wróć do artykułów

Created by ARTEMIDA DESIGN

Porady architekta

20 marca 2019
Architektura - projektowanie - aranżacja - design

Architekt to jedyny profesjonalista, który ma wykształcenie, szkolenie, doświadczenie i wizję, która poprowadzi Cię przez cały proces projektowania i remontu, począwszy od pomocy w zdefiniowaniu tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

 

Architekci widzą całościowy obraz. Nie tylko projektują cztery ściany - tworzą otoczenie, wnętrza i powierzchnie zewnętrzne, które spełniają potrzeby funkcjonalne i są ekscytującymi, dynamicznymi przestrzeniami do pracy i życia.

Niezależnie od tego, czy przebudowujesz, projektujesz od podstaw, architekt może Ci wskazać prawidłową drogę.

 

Architekci rozwiązują problemy

 

Większość projektów budowlanych zaczyna się od potrzeby: „Potrzebuję więcej miejsca na pliki w moim biurze” lub „Wyrośliśmy z naszego domu”.
Ale jak ta potrzeba przekłada się na stopy kwadratowe i trójwymiarową przestrzeń?

Tego właśnie uczą się architekci, rozwiązują problemy w kreatywny sposób. Dzięki swojej szerokiej wiedzy na temat projektowania i konstrukcji architekci mogą pokazać alternatywy i opcje o których nigdy byś sam nie pomyślał.

Potrzebujesz więcej miejsca dla swojej rosnącej rodziny?

Architekt może pokazać jak funkcjonalnie wykorzystać przestrzeń w Twoim domu.

Masz ograniczony budżet?

Architekt szuka sposobów na obniżenie kosztów projektu.

 

Architekci mogą zaoszczędzić pieniądze

 

Usługi architekta to mądra inwestycja, a nie dodatkowy koszt projektu. Dlaczego?

Ponieważ dobrze przemyślany projekt można zbudować bardziej wydajnie
i ekonomicznie. Architekci planują z Tobą projekt. Wraz z rozwojem Twoich pomysłów zmiany mogą być wprowadzane na papierze znacznie mniej kosztownie niż później, gdy trwa już budowa. Dokładne rysunki ułatwiają również wykonawcy wycenienie
i wykonanie usługi.

 

Architekt może pracować z Twoim budżetem i pomóc Ci wybrać odpowiednie materiały i jakość wykonania w odpowiedniej cenie.

 

Architekt może pomóc w wyborze materiałów i wykończeń, które są trwałe i piękne oszczędzając na częstych kosztach konserwacji
i szybszej wymianie. Architekci starają się być na bieżąco z postępami w dziedzinie płytek podłogowych, wykończeń farb itp. Ich znajomość pełnego zakresu materiałów pozwala im zaproponować odpowiednie materiały do ​​projektu.

 

Dobry projekt lepiej się sprzedaje

 

Dobrze zaprojektowana nieruchomość ma wyższą wartość rynkową. Dzięki atrakcyjnemu i funkcjonalnemu wnętrzu można uzyskać wyższą cenę transakcyjną.

 

Architekci mogą ułatwić Ci życie

 

Spójrzmy prawdzie w oczy, remont jest długim procesem, który jest często bałaganiarski i uciążliwy. Szczególnie jeśli mieszkasz lub pracujesz w remontowanej przestrzeni. Architekt, którego zatrudniasz stara się znaleźć sposób na sprawne przeprowadzenie tego procesu.

Jeśli Twój projekt wymaga współpracy z innymi specjalistami, architekt może koordynować zespół ekspertów, abyś Ty nie musiał.

 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto zatrudnić architekta